ساعت مچی موریس لاکروا

جستجوی پیشرفته

موریس لاکروا یک برند جوان و پویای ساعت‌سازی سوئیسی است که در سال ۱۹۷۵ تاسیس شد. این برند با تلفیق هنر سنتی ساعت‌سازی سوئیسی با خلاقیت و نوآوری مدرن، ساعت‌های لوکس و منحصربه‌فردی را تولید می‌کند. موریس لاکروا با داشتن توانایی تولید قاب و موتور (Movement) اختصاصی در ساعت‌های خود، جزء توانمندترین کمپانی‌ها در صنعت ساعت‌سازی جهان به‌شمار می‌آید. همچنین، این برند با همکاری گسترده با فعالان محیط زیست شهرهای مختلف جهان، روح شور و شوق خود را در ساعت‌های خود منعکس می‌کند.
در این مطلب از فروشگاه اینترنتی ساعت آماتیس، قصد داریم با شما درباره تاریخچه، فلسفه و کالکشن‌های مختلف این برند جذاب و لاکچری صحبت کنیم. تا پایان با آماتیس همراه باشید.
تاریخچه برند موریس لاکروا
موریس لاکروا یک برند سوئیسی تولیدکننده ساعت‌های لوکس است که در سال ۱۹۷۵ توسط شرکت دسکو فون شولتس (Desco von Schulthess) در شهر زوریخ تاسیس شد. این شرکت که ریشه‌هایش به قرن نوزدهم و تجارت ابریشم برمی‌گردد، از سال ۱۹۴۶ نماینده‌ای از برندهای معروف ساعت‌سازی سوئیسی مانند آدمار پیگه (Audemars Piguet)، هویر (Heuer)، اترنا (Eterna) و جگر-لوکولتر (Jaeger-LeCoultre) بود. در اوایل دهه ۱۹۶۰، شرکت مادر موریس لاکروا یک کارخانه مونتاژ ساعت به نام تیارا (Tiara) را در سینلژیر (Saignelégier)، در کانتون ژورای سوئیس خریداری کرد. در این کارخانه، ساعت‌های با کیفیت بالا برای چندین برند معروف ساعت به‌صورت اختصاصی تولید می‌شدند.
در سال ۱۹۷۵، دسکو شروع به بازاریابی ساعت‌های تحت نام موریس لاکروا کرد. نام این برند از یک عضو هیئت مدیره دسکو الهام گرفته شده است. تا سال ۱۹۸۰، موریس لاکروا به حدی موفق شد که کارخانه سینلژیر، تولید ساعت برای برندهای دیگر را متوقف کرد. در سال ۱۹۸۹، موریس لاکروا شرکت سازنده قاب ساعت کولوز (Queloz S.A.) را نیز خریداری کرد. این امکان، یعنی تولید قاب ساعت توسط خود کمپانی و بدون مونتاژ، موریس لاکروا را با دیگر برندهای لوکس ساعت متفاوت می‌کند.
میزان فروش ساعت‌های موریس لاکروا در دهه ۱۹۹۰ با راه‌اندازی خط تولید «له مکانیک» (Les Mécaniques)، که بعدها به «مسترپیس» (Masterpiece) تغییر نام داد، به صورت شگفت‌انگیزی جهش کرد. این خط تولید شامل مدل‌های محدود و منحصربه‌فرد بود. از جمله ساعت‌های این مجموعه‌ها می‌توان به ساعت‌های زنگ‌دار، کرونوگراف و جامپ آور (jump hour) اشاره کرد.
علاوه بر این، این خط تولید شامل ساعت‌هایی بود که بر اساس حرکات (Movement) اباش (ébauches) از شرکت‌های مختلف مانند ای‌تی‌ای (ETA)، یونیتاس (Unitas) و دیگران با تغییرات زیادی ساخته شده بودند. این ساعت‌ها شامل تعداد زیادی عملکردهای پیچیده مانند حرکات رتروگراد (retrograde)، نشانگر ذخیره انرژی و ماژول‌های تقویم بودند.
در سال ۲۰۰۶، موریس لاکروا حرکت (Movement) کاملا اختصاصی خود را با نام «مسترپیس له کرونوگراف» (Masterpiece Le Chronographe) معرفی کرد. از آن زمان به بعد، موریس لاکروا چندین حرکت (Movement) اختصاصی دیگر را رونمایی کرده است. استفاده از فناوری موومنت‌های اختصاصی همراه با افزایش اندازه ساعت‌ها، تغییر به یک ظاهر «مدرن» یا «صنعتی» از حالت کلاسیک پیشین این برند بوده است.
به عنوان یک برند جوان و پویا، موریس لاکروا همواره در جستجوی خلاقیت و نوآوری است. این کمپانی با فعالان محیط زیستی مختلف همکاری می‌کند و با اجرای کمپین‌هایی نظیر #PulseOfTheCity و #YourTimeIsNow روح شور و شوق خود را به طرفدارانش منعکس می‌کند. موریس لاکروا همچنین با استفاده از سامانه Easy Strap Exchange در مجموعه AIKON، قابلیت تغییر آسان بند ساعت را به مشتریان خود می‌دهد.
کالکشن‌های ساعت برند موریس لاکروا
موریس لاکروا در حال حاضر پنج مجموعه اصلی دارد که عبارتند از:
کالکشن مسترپیس (Masterpiece) موریس لاکروا
این مجموعه بهترین و شناخته‌شده‌ترین کالکشن برند موریس لاکروا است و نماد توانایی و دانش ساعت‌سازی این برند به شمار می‌آید. در این کالکشن، ساعت‌هایی با طرح‌های پیچیده، خلاقانه و منحصربه‌فرد تولید می‌شوند که نشان‌دهنده فناوری پیشرفته و دقت بالای ساعت‌سازان موریس لاکروا هستند.
برخی از مدل‌های معروف این کالکشن عبارتند از:
●    Masterpiece Gravity: یک ساعت با قاب ۴۳ میلی‌متری، صفحه نمایش اسکلت، نمایشگر تاریخ، نمایشگر ثانیه رو به عقب، حرکت خودکار ML230 و بند چرم.
●    Masterpiece Skeleton: یک ساعت با قاب ۴۳ میلی‌متری، صفحه نمایش اسکلت، حرکت خودکار ML134 و بند چرم.
●    Masterpiece Triple Rétrograde: یک ساعت با قاب ۴۳ میلی‌متری، صفحه نمایش روز، تاریخ و روز هفته به صورت رو به عقب، حرکت خودکار ML192 و بند چرم.
●    Masterpiece Embrace: یک ساعت زنانه با قاب ۴۰ میلی‌متری، صفحه نمایش دو عقربه‌ای، نمایشگر تاریخ، حرکت خودکار ML258 و بند چرم.
●    Masterpiece Square Wheel Retrograde: یک ساعت با قاب ۴۳ میلی‌متری، صفحه نمایش دو عقربه‌ای، نمایشگر تاریخ به صورت رو به عقب، حرکت خودکار ML258 و بند چرم.
کالکشن آيكون (AIKON) موریس لاکروا
این مجموعه شامل ساعت‌هایی با الهام از خط تولید «کاليپسو» (Calypso) است که در دهه ۱۹۹۰ تولید شده بود و از ساعت‌های ورزشی و مدرن برند موریس لاکروا تشکیل شده است که با طراحی شیک و جوان‌پسند، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده‌اند. این ساعت‌ها دارای قاب مستطیلی، صفحه نمایش روشن و خوانا، بند فلزی یا چرمی و حرکت خودکار یا کوارتز هستند.
برخی از مدل‌های معروف این کالکشن عبارتند از:
●    AIKON Automatic: یک ساعت با قاب ۳۵ تا ۴۴ میلی‌متری، صفحه نمایش سه عقربه‌ای، نمایشگر تاریخ، حرکت خودکار ML115 و بند فلزی.
●    AIKON Quartz: یک ساعت با قاب ۳۵ تا ۴۲ میلی‌متری، صفحه نمایش سه عقربه‌ای، نمایشگر تاریخ، حرکت کوارتز ML159 و بند فلزی.
●    AIKON #tide: یک ساعت با قاب ۴۴ میلی‌متری، صفحه نمایش اطلاعات جزر و مد، حرکت خودکار ML296 و بند پلاستیکی.
●    AIKON Chronograph: یک ساعت با قاب ۴۴ میلی‌متری، صفحه نمایش سه عقربه‌ای، نمایشگر تاریخ، کرونوگراف، حرکت خودکار ML112 و بند فلزی.
●    AIKON Venturer: یک ساعت با قاب ۴۳ میلی‌متری، صفحه نمایش سه عقربه‌ای، نمایشگر تاریخ، ضد آب تا عمق ۳۰۰ متر، حرکت خودکار ML115 و بند فلزی یا چرمی.
کالکشن الیروس (Eliros) موریس لاکروا
این کالکشن از ساعت‌های کلاسیک و زیبای برند موریس لاکروا تشکیل شده است که با طراحی ساده و شیک، تقریبا همه سلایق را پوشش می‌دهد. این ساعت‌ها دارای قاب گرد، صفحه نمایش روشن و خوانا، بند چرمی یا فلزی و حرکت کوارتز هستند.
برخی از مدل‌های معروف این کالکشن عبارتند از:
●    Eliros Date: یک ساعت با قاب ۴۰ میلی‌متری، صفحه نمایش دو عقربه‌ای، نمایشگر تاریخ، حرکت کوارتز ML159 و بند چرم.
●    Eliros Chronograph: یک ساعت با قاب ۴۰ میلی‌متری، صفحه نمایش سه عقربه‌ای، نمایشگر تاریخ، کرونوگراف، حرکت کوارتز ML112 و بند فلزی.
●    Eliros Moonphase: یک ساعت با قاب ۴۰ میلی‌متری، صفحه نمایش دو عقربه‌ای، نمایشگر تاریخ و فاز ماه، حرکت کوارتز ML37 و بند چرم.
●    Eliros Ladies: یک ساعت زنانه با قاب ۳۰ میلی‌متری، صفحه نمایش دو عقربه‌ای، حرکت کوارتز ML159 و بند فلزی.
کالکشن فیابا (Fiaba) موریس لاکروا
این کالکشن، از ساعت‌های زنانه بسیار زیبا و جذاب برند موریس لاکروا تشکیل شده است که با طراحی منحصربه‌فرد و استفاده از جواهرات درخشان نظیر الماس و سنگ‌های قیمتی، به هر بانویی احساس شکوه و جذابیت می‌بخشد. این ساعت‌ها دارای قاب مستطیل‌شکل گوشه‌دار، صفحه نمایش روشن و خوانا ٰٰبا الگوهای خلاقانه، بند فلزی یا چرم و حرکت کوارتز هستند.
برخی از مدل‌های معروف این کالکشن عبارتند از:
●    Fiaba Date: یک ساعت با قاب ۳۲ میلی‌متری، صفحه نمایش سه عقربه‌ای، نمایشگر تاریخ، حرکت کوارتز ML155 و بند فلزی.
●    Fiaba Moonphase: یک ساعت با قاب ۳۲ میلی‌متری، صفحه نمایش دو عقربه‌ای، نمایشگر تاریخ و فاز ماه، حرکت کوارتز ML37 و بند فلزی.
●    Fiaba Diamond: یک ساعت با قاب ۳۲ میلی‌متری، صفحه نمایش دو عقربه‌ای، حرکت کوارتز ML155 و بند فلزی.
کالکشن Les Classiques
این کالکشن از ساعت‌های سنتی و اصیل برند موریس لاکروا تشکیل شده است که با طراحی ظریف و زمان‌دار، به هر شخصیت و سبکی، جلوه‌ای زیبا می‌بخشد. این ساعت‌ها دارای قاب گرد، صفحه نمایش روشن و خوانا، بند چرم یا فلزی و حرکت خودکار یا کوارتز هستند.
برخی از مدل‌های معروف این کالکشن عبارتند از:
●    Les Classiques Date: یک ساعت با قاب ۳۸ تا ۴۰ میلی‌متری، صفحه نمایش سه عقربه‌ای، نمایشگر تاریخ، حرکت خودکار ML115 یا کوارتز ML159 و بند چرم.
●    Les Classiques Chronograph: یک ساعت با قاب ۴۰ میلی‌متری، صفحه نمایش سه عقربه، نمایشگر تاریخ، کرونوگراف، حرکت خودکار ML112 یا کوارتز ML112 و بند فلز.
●    Les Classiques Phases de Lune: یک ساعت با قاب ۴۰ میلی‌متری، صفحه نمایش سه عقربه، نمایشگر تاریخ، روز هفته و فاز ماه، حرکت خودکار ML37 و بند چرم.
قیمت ساعت‌های موریس لاکروا
بازه قیمتی ساعت‌های برند موریس لاکروا به‌طور میانگین به شرح زیر است:
●    قیمت ساعت‌های کالکشن Masterpiece موریس لاکروا از حدود ۱۵۰۰ دلار تا ۱۶۰۰۰ دلار متغیر است.
●    قیمت ساعت‌های کالکشن AIKON موریس لاکروا از حدود ۵۶۰ دلار تا ۱۰۰۰۰ دلار متغیر است.
●    قیمت ساعت‌های کالکشن Eliros موریس لاکروا از حدود ۴۳۶ دلار تا ۲۰۰۰ دلار متغیر است.
●    قیمت ساعت‌های کالکشن Fiaba موریس لاکروا از حدود ۵۴۳ دلار تا ۲۴۹۰ دلار متغیر است.
●    قیمت ساعت‌های کالکشن Les Classiques موریس لاکروا از حدود ۵۹۵ دلار تا ۳۶۰۰ دلار متغیر است.
جمع‌بندی
موریس لاکروا یک برند سوئیسی تولیدکننده ساعت‌های لاکچری است که در سال ۱۹۷۵ تاسیس شد. این برند با دمیدن روح سنتی ساعت‌سازی سوئیسی به خلاقیت و نوآوری مدرن، ساعت‌های لوکس و خارق‌العاده‌ای را طراحی و به بازار عرضه می‌کند. موریس لاکروا پنج کالکشن پرفروش ساعت دارد که فهرست آن‌ها عبارتند از:
●    مسترپیس؛
●    آيكون؛
●    Les Classiques؛
●    اليروس؛
●    فيابا.
هر کدام از این کالکشن‌ها دارای طراحی اختصاصی و متفاوت، قابلیت و جذابیت‌های منحصر به‌خود هستند.
برای خرید ساعت‌ اصل موریس لاکروا می‌توانید از طریق همین صفحه خرید خود را به‌صورت آنلاین انجام دهید یا در صورت نیاز به مشاوره و پشتیبانی، می‌توانید با کارشناسان ما در واحد فروش فروشگاه اینترنتی آماتیست تماس بگیرید.
 

+ بیشتر...

تلفن پشتیبانی :22924819-09122067260

هفت روز هفته، ساعت 10 الی 22 پاسخگوی شما هستیم

بازگشت به بالا